Заклик про допомогу буде почутий будь-якою мовою!

інформація

Сьогодні, 23 вересня, відзначається Міжнародний день жестових мов. В Україні для понад 40 тисяч людей жестова мова є головною можливістю комунікувати та взаємодіяти, а для понад 200 тисяч українців вона є рідною. Ця мова є майже універсальною для спілкування людей зі всього світу.

Забезпечення доступності для таких людей має вирішальне значення, оскільки безпосередньо впливає на користування ними всім спектром прав людини. Сьогодні програма «Країна без барєрів для нечуючих» потребує інформаційної підтримки, адже кожна людина, яка спілкується жестовою мовою має бути почута. Завдяки сучасним технологіям це стало можливим. Зокрема для нечуючих та слабочуючих людей реалізовано можливість цілодобово здійснювати безголосовий виклик екстреної служби «101» та «102» з допомогою застосунку «Перекладач ЖМ», який можна встановити на смартфон.

Крім того, зайшовши на сайт Національної поліції у правому лівому кутку є віджет, щоб залишити звернення жестовою мовою.

Поліція охорони завжди готова до спілкування з людьми з будь-якими особливостями. Ми будемо вдосконалювати способи комунікації, щоб зробити свої послуги ще більш доступними та зручними.

поліція
новини
ЗМІ